Anadolu’nun Kanyon Ruhu Karabük’te Yaşatılıyor

featured

Karabük‘te 5 ay önce kurulan Karabük Anadolu Kanyon ve Dağcılık Spor Kulübü Derneği, yaş aralığı 55 ile 70 arasında değişen üyeleriyle adrenalin dolu eğitimlerine hız kesmeden devam ediyor. Bu kez Gençlik Haftası‘nda dağcılık eğitimi alan dernek üyeleri, gençlere ilham olacak bir çağrıda bulundu.

Anadolu'nun Kanyon Ruhu Karabük'te Yaşatılıyor

Doğa Sporları Tutkunlarına İlham Veren Bir Hareket

Doğa Sporları Tutkunlarına İlham Veren Bir Hareket

Aralarında iş insanları, emekli ve ev hanımlarının da bulunduğu dernek üyeleri, Türkiye Dağcılık Federasyonuna bağlı antrenörler eşliğinde kanyonda dağcılık ve kaya iniş eğitimi aldılar. Tarihi yapısı ve doğal güzellikleriyle ünlü Safranbolu’nun İncekaya Kanyonu‘nda gerçekleşen eğitimler, hem bilgi hem de heyecan dolu anlara ev sahipliği yaptı.

Anadolu'nun Kanyon Ruhu Karabük'te Yaşatılıyor

Dernek Başkanı Yılmaz Ersöz, eğitimlerin önemine vurgu yaparak, “Karabük’te doğa sporları ile ilgili aktiviteleri daha iyi yapabilme adına 3-4 gün sürecek eğitimlerimizden sonra sporcularımızı belgelendirip doğada bilinçli bir spor yapmaları için elimizden geleni yapmaya çalışacağız” dedi.

  • Ersöz ayrıca, “Gençlerimize özellikle dağcılığa hevesli olan arkadaşlarımızı kulübümüze sporcu olarak gelmelerini, bu konuda gerekli eğitimleri aldıktan sonra dağcılıkla ilgili tüm belgelendirmelerden sonra bu işin antrenörlüğüne kadar giden bir süreci yaşamalarını istiyoruz” şeklinde konuştu.
  • Dernek üyelerinden Ferhan Uludağ ise, “Adrenalin dolu bir spor olan dağcılığı denemek isteyen herkesi bu heyecanı yaşamaya davet ediyorum. Yaş sınırı gözetmeksizin herkesin bu deneyimi tadmasını öneriyorum” dedi.

Türkiye Dağcılık Federasyonu 2. kademe dağcılık antrenörü Sinan Demir ve 1. kademe dağcılık antrenörü Fedai Erkocaoğlu da eğitim sürecinin önemine ve Karabük’ün doğasının dağcılığa uygun olduğuna dikkat çekerek gençlerin bu tür etkinliklere katılmasını teşvik ettiler.

Anadolu'nun Kanyon Ruhu Karabük'te Yaşatılıyor

10 kişiden oluşan dernek üyeleri eğitimlerini 19 Mayıs’a kadar sürdürdükten sonra sınavla sertifikalarını alacak ve dağcılık eğitimlerinde ilk adımlarını tamamlamış olacaklar.

Anadolu'nun Kanyon Ruhu Karabük'te Yaşatılıyor

Anadolu’nun Kanyon Ruhu Karabük’te Yaşatılıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!