Amasra’da Ramazan Bayramı Yoğunluğu

featured

Fatih Sultan Mehmed Han’ın ’Çeşmi Cihan’ olarak adlandırdığı Bartın’ın Amasra ilçesi, 3 günlük Ramazan Bayramı sürecinde yaklaşık 60 bin araç ve 200 bini aşkın misafiri ağırladı. İnsan akınına uğrayan ve kilometrelerce araç kuyruğunun oluştuğu ilçe, önceki bayramlarda birkaç gün içinde gelen ziyaretçi sayısını sadece bir günde ağırladı.

Rekor Ziyaretçi Sayısı

Rekor Ziyaretçi Sayısı

Fatih Sultan Mehmed Han’ın bir sefer sırasında tepeden görerek Çeşmi-Cihan (Dünyanın göz bebeği) olarak tanımladığı rivayet edilen Bartın’ın Amasra ilçesi, bu yıl tarihi boyunca en fazla turisti ağırladı. Önceki yıllarda 3-4 günlük bayram sürecinde 40-50 bin kişinin geldiği Amasra’ya bu yıl sadece bir günde gelen ziyaretçi sayısı 60 bini buldu. Günlük ortalama 20 bin aracın geldiği ilçeye 3 günde ise yaklaşık 60 bin araç giriş yaptı. İlçeye gelen ziyaretçi sayısı ise 3 günde 200 bini aştı.

Belediye Başkan Yardımcısından Açıklama

Belediye Başkan Yardımcısından Açıklama

Bartın Belediye Başkan Yardımcısı Osman Arslan, bu yıl beklenenin çok üstünde turistin ilçeye geldiğini belirterek, hazırlıkların bayram boyunca tamamlandığını ve hiçbir sorun yaşamadan yoğunluğu atlattıklarını ifade etti. Kilometrelerce süren araç kuyruğu nedeniyle ilçeye girmekte zorlanan turistler ise kalabalığa rağmen Amasra’nın eşsiz güzelliklerini yakından görerek, denizin, güneşin ve doğanın tadını çıkardı. Sık sık fotoğraf çekilen turistler ise kalabalık ve ilçe girişindeki araç kuyruğuna rağmen Amasra’ya gelmekten mutlu olduklarını ve keyifli anlar geçirdiklerini ifade etti.

Amasra’da Ramazan Bayramı Yoğunluğu

Amasra’da Ramazan Bayramı Yoğunluğu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!