Amasra Kruvaziyer Turizminde Rekor Artış

featured

2022 yılının Ağustos ayı itibariyle kruvaziyer turizmi ile tanışan Bartın’ın Amasra ilçesi, turist sayısında önemli bir artış yaşadı. Astoria Grande gemisinin Amasra’ya yaptığı seferlerle birlikte 20 ayda 44 bin 319 turisti ağırlayan ilçe, turizm potansiyelini hızla arttırmıştır.

Amasra Kruvaziyer Turizminde Rekor Artış

Hedef 60 Bin Yolcu

Hedef 60 Bin Yolcu

Amasra’ya yapılan anketlerde en çok beğenilen durak olan ilçede turist sayısının 2024 yılında rekor seviyelere ulaşması hedeflenmektedir. Astoria Grande gemisinin planlanan 26 seferle 40 bin turisti taşıması ve bölgeye gelen gemi sayısının artırılmasıyla 60 bin yolcu hedeflenmektedir.

Bartın Belediye Başkanı Recai Çakır, kruvaziyer turizminde Amasra’nın ağırladığı turist sayısının sürekli arttığını belirtmiş ve sefer sayısının ve gemi sayısının artırılması için çalışmaların devam ettiğini vurgulamıştır.

2023-2024 sezonunun ilk seferini gerçekleştiren gemi, 878 yolcu ve 437 mürettebat ile Amasra Limanı’na yanaşmıştır. Rus turistler, Amasra’yı sakin ve otantik bulduklarını ifade ederek doğa ve deniz keyfini çıkardıklarını belirtmişlerdir.

  • 2022 yılında 9 bin 23 olan turist sayısı, 20 ayda 4.9 kat artarak 44 bin 319’a ulaşmıştır.
  • Astoria Grande gemisi 39 seferde 44 bin 319 kişiyi Amasra’ya getirmiştir.
  • 2024 yılı hedefi 60 bin turistin Amasra’ya gelmesidir.
  • Rus turistler, Amasra’yı sessiz, sakin ve otantik bulmuşlardır.

Amasra Kruvaziyer Turizminde Rekor Artış

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!