Alaplı’da Aşağıdoğancılar Mahallesinde İlk Doğalgaz Ateşi Yanmaya Başladı

featured

Mahalle sakinleri, belediyenin 6. mahallesi olan Aşağıdoğancılar’da doğalgazın evlere ulaşmasının, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin’in sözünü tutmasıyla gerçekleştiğini belirtti.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Aşağıdoğancılar Mahallesine doğalgazın ulaştığını ve ilk ateşin Oktay Ailesi’nin evinde yakıldığını açıkladı. Başkan Tekin, mahalle sakinlerine verdiği sözü yerine getirdiklerini belirterek, “Aşağıdoğancılar Mahallesi 2022 yılında yapılan referandumla Belediyemizin 6. Mahallesi olarak Belediyemize katıldı. Mahalle sakinleri bizde en çok doğalgaz talebi olmuştu. 2023 yılının sonuna kadar doğalgazın evlere kadar geleceğinin sözünü mahalle sakinlerine vererek hemen çalışmalara başladık. Aksa Düzce Ereğli Doğalgaz Şirket Müdürü Ender Onur bey ile yaptığı görüşmeler ve ikili ilişkilerle doğalgaz çalışmalarına 6 ay önce başlanarak yeni yıldan önce doğalgazı mahallemize getirdik. Yapılan testlerin ardından bugün Oktay Ailesinin evinde ilk doğalgaz ateşini yakmak bizlere nasip oldu. Belediyeye katılan mahallelere doğalgazın ulaştırılma sürecinin genellikle 5 yıl sürdüğünü, Ender Bey’in gayretleri ve ikili ilişkilerle Aşağıdoğancılar Mahallemize doğalgazı 6 ayda ulaştırdık. Ben Mahallemize hayırlı olsun diyorum. Doğalgaz Şirket Müdürü Ender Onur Bey’e, Rahmi Yapar muhtarıma bu işte emeği gecen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Aşağıdoğancılar Mahalle Muhtarı Rahmi Yapar, Başkan Tekin ve Aksa Düzce Ereğli Doğalgaz Şirket Müdürü Ender Onur Bey’e teşekkür ederek, “Belediye Başkanımız Nuri Tekin’e ve Aksa Düzce Ereğli Doğalgaz Şirket Müdürü Ender Onur Bey’e çok teşekkür ediyorum. Emekleri çok büyüktür. Bugün Alaplı Belediyesinde Nuri Başkan olmasıydı. 2023 yılının sonunda doğalgazın gelmesi mümkün değildi. Öncelikle bize imarı acilen bitirip yatırım olmadan yatırıma aldırmasını bildi. Kendisine mahallem adına çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Ev sahibi Kemal Oktay da, “Belediye Başkanımız Nuri Tekin ve Muhtarımız Rahmi Yapar’a çok teşekkür ediyorum. Onların sayesinde doğalgaz kısa sürede mahallemize geldi. Herkese çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

İHA

Alaplı’da Aşağıdoğancılar Mahallesinde İlk Doğalgaz Ateşi Yanmaya Başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!