Akay, “Şeker kanyonu yolunun yapılmaması turizm için handikap”

featured

CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay, geçen yıl selden ziyan görüp çöken Şeker Kanyonu yolunun hala yapılmamasının ilçe turizmi ve köylüler için olumsuzluk oluşturduğunu belirtti.

Akay, geçen yıl temmuz ayında selden ziyan gören ve çöken Şeker Kanyonu yolunda incelemelerde bulundu. CHP vilayet ve ilçe yöneticileriyle çöken yol önünde açıklama yapan Akay, şunları söyledi:

“Geçtiğimiz yıl burada yolun karşı tarafından bir çekim yapmış ve ilgililere seslenmiştik. Sel felaketinde, heyelanda bu yol çökmüş ve ulaşıma kapanmıştı. Şeker Kanyonu’nun özelliği Yenice’nin turizm ile buluştuğu nokta, turizme açıldığı kapı. Turistlerin geldiği bölge. Hem Safranbolu hem de bu bölgeye akın akın turistin geldiği bölge. Hasebiyle bu yolun hala yapılmamış olması bir handikap. Çabucak üst tarafta İncebacaklar Köyü var. Orada yaşayan köylülerimiz var. Orman kooperatifimiz var. Bu kooperatife üye yurttaşlarımız, hemşehrilerimiz orman eserleriyle ilgili sevkiyatlarını bu yoldan yapıyorlardı. Artık bunu da yapamıyorlar. Hem turizm açısından hem de orman gelirleri açısından orman köylüsünün gelir kaybı var.”

Çöken yolun durumuyla ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu ile görüştüğünü tabir eden Akay, “Kendileri yakından ilgileneceklerini söz etmişti. Artık buradan bir kere daha sesleniyorum. İlgili ödenekler ayrıldı mı? Vilayet Özel Yönetimi ile temasa geçilip, gerekli dayanak veriliyor mu? Buradaki etüt ve proje çalışmaları bitti mi? Bu yolun kesinlikle açılması gerekiyor. Bu yolun alternatifi olarak öbür bir bölgeden yolun açılacağına yönelik duyumlar alıyoruz. Kesinlikle ulaşım değerli lakin Şeker Kanyonu sınırındaki bu yolun bir an evvel açılması gerekiyor. İlgili ödenekleri aktarın ve bu yolu bir an evvel açın” diye konuştu.

Akay, “Şeker kanyonu yolunun yapılmaması turizm için handikap”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!