AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı: “Zonguldak Yayla Eğitim Kampüsüne Kavuşacak”

featured

Avcı, okulun yıkım işlemlerinin mahkeme süreci nedeniyle durduğunu, ancak yeni okul yapımına yönelik çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Avcı, “Öğrencilerin güvenli okul binalarında eğitim almaları Milli Eğitim Bakanlığı’nın öncelikleri arasında yer almaktadır. Yayla Ortaokulu’nun deprem tahkiki sonucunda yıkımına karar verilmesi üzerine yeni okul yapımı için başlatılan çalışmalar mahkeme sürecinde durmuştur. Ancak öğrencilerimizin mağduriyetinin önlenmesi adına yeni okul inşaatı için özel bir çaba sarf ediyoruz” dedi.

Yayla Ortaokulu öğrencilerinin şu anda farklı okullarda eğitim gördüğünü ifade eden Avcı, yeni okulun bir an önce tamamlanması için bürokratik süreçleri aştıklarını ve çalışmaların devam ettiğini belirtti. Avcı, “Yayla bölgesinde Milli Eğitim Bakanlığı ile TTK arazisi üzerinde yeni okul inşaatına yönelik olurlar alınmış ve bütün bürokratik süreçler tamamlanmıştır. Yapılacak olan Yayla Ortaokulu Eğitim Kampüsü, modern tasarım ve teknolojik altyapısıyla öğrencilere çağdaş bir eğitim ortamı sunacak” şeklinde konuştu.

Muammer Avcı, açıklamalarının sonunda, bölgeye kazandırılacak olan yeni eğitim kampüsünün, öğrencilere daha sağlıklı, güvenli ve çağdaş bir eğitim ortamı sunacağını vurgulayarak, “Her şey Zonguldak’ımızın geleceği için” dedi.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı: “Zonguldak Yayla Eğitim Kampüsüne Kavuşacak”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!