AK Parti Vilayet Liderinin Oğlu ve Arkadaşının Öldüğü Kazada Sanığa Tahliye

featured


Zonguldak’ta geçen yıl AK Parti Bartın Vilayet Lideri Yaşar Arslan’ın 35 yaşındaki oğlu Muhammet Ali Arslan ve arkadaşı Gökhan Katıoğlu’nun hayatını kaybettiği kazada 15 yıla kadar mahpus istemiyle yargılanan şoförün, hatanın taksirli hata olması ve tutuklamanın önlem niteliği göz önüne alınarak tahliyesine karar verildi.

Devrek ilçesine bağlı Çaydeğirmeni beldesinde AK Parti Bartın Vilayet Lideri Yaşar Arslan’ın oğlu Muhammet Ali Arslan’ın yönetimindeki 34 GTV 014 plakalı motosiklet, yanlışlı dönüş yapan Şahin G. Yönetimindeki 34 FG 8938 plakalı arabaya yandan çarptı.

Çarpmanın tesiriyle ağır yaralanan Muhammet Ali Arslan, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Arkadaşı Gökhan Katıoğlu ise 3 ay kaldığı ağır bakımda hayatını kaybetti.

Olaydan sonra tutuklanarak cezaevine gönderilen araba şoförü Şahin G. hakkında hazırlanan iddianamede ‘taksirle birden fazla kişinin vefatına neden olma’ kabahatinden dava açıldı. Güvenlik kameralarına da yansıyan imajlarda motosikletin dönüş yapan arabaya yandan çarptığı da yer aldı.

Savunmalarında sinyal verdiğini, dönüşünü belirtmek için dörtlülerini yaktığını ve sola dönüş esnasında motosikletin aracına çarptığını, çarpma anına kadar motosikleti görmediğini öne sürdü. 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya SEGBİS ile cezaevinden katılan sanık, tahliyesini talep etti. Cumhuriyet Savcısı mütalaa için mühlet isterken sanığın tutuklanmasını talep etti.

Mahkeme heyeti, sanığın tutuklulukta geçirdiği süreyi dikkate alarak cürmün taksirli hata olmasını ve tutuklamanın önlem niteliğini göz önüne alarak tahliyesine karar verdi.

Cumhuriyet Savcısı’nın mahkemeye mütalaa sunması için duruşma ileri tarihe ertelendi.

AK Parti Vilayet Liderinin Oğlu ve Arkadaşının Öldüğü Kazada Sanığa Tahliye

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!