AK Parti Düzce Kadın Kolları Başkanı: Gazzeli Anneler İçin Susmayacağız

featured

AK Parti Düzce Kadın Kolları Başkanı Av. Şulenur Kubilay Yılmaz, Gazzeli anneler için susmayacaklarını belirterek “Biz bugün okuldan gelecek çocuklarımızı, Gazzeli anneler ise çocuklarına verecek bir lokma ekmeği bekliyor” dedi.

Basın Açıklaması Düzenlendi

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığınca 81 ilde eş zamanlı olarak “Gazze’de yaşam hakları elinden alınan Anneler için” AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Şulenur Kubilay Yılmaz tarafından basın açıklaması düzenlendi. Düzce Belediyesi önünde düzenlenen basın açıklamasına AK Parti Düzce İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, siyasiler ve kadınlar katıldı.

Zulme Dikkat Çekildi

Zulme Dikkat Çekildi

Günde ortalama 63 kadının öldüğünü işaret eden Yılmaz, “İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda 34 bin 683 kişi öldü, 78 bin 18 kişi yaralandı. Birleşmiş milletler kadın biriminin raporuna göre Gazze’de 9 bin kadın öldü. Günde ortalama 63 kadın hala ölüyor ve bunların 37’si ise anne.

  • Kayıp ve akıbeti bilinmeyen kadınların sayısı 2 bin 100.
  • Filistin’de sağlık sisteminin çökmesi nedeniyle yaklaşık 60 bin hamile kadın risk altında.

Yardım Çağrısı

Yardım Çağrısı

Gazzali anneler için susmayacaklarını belirten Şulenur Kubilay Yılmaz, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Birleşmiş Milletler ve pek çok uluslararası platformda haykırdığı gibi ‘Savaşın da bir ahlakı, hukuku vardır. Sivillerin hedef alındığı saldırıyı haklı gösterecek tek bir neden dahi olamaz’

Zulme Son Verilmesi İsteniyor

“Biz anneler olarak yine de İsrail’e bir kez daha çağrıda bulunuyoruz; ateşkes için bir adım bekliyoruz. İsrailli yetkililere soruyorum? Vaat edilmiş topraklar hedefinizi, hayattan kopardığınız annelerin ve çocukların bedenleri üzerine mi inşa edeceksiniz? Bizler bugün AK Parti Düzce il kadın kolları başkanlığı, teşkilatlarımız, kadın milletvekilleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri olarak buradayız.

AK Parti Düzce Kadın Kolları Başkanı: Gazzeli Anneler İçin Susmayacağız

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!