Afetten Sonra Yaşam Öğrenme Programı

featured

Marmara Belediyeler Birliği tarafından Urban.koop ve Yuva Project iş birliğiyle, Nilüfer Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşen üç günlük ‘Afetten Sonra Yaşam Öğrenme Programı’ Nilüfer Belediyesi Pancar Deposu’nda başladı. Etkinliğin amacı, Marmara depremi ve afet sonrası belediyelerin yol haritalarını hazırlamalarına katkıda bulunmaktır.

Açılış Konuşmaları

Programın ev sahibi Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, Türkiye’nin son yıllarda yaşadığı afetler ve yıkımların önemine dikkat çekerek, afetlerden çıkartılması gereken derslerin büyük olduğunu vurguladı. Özdemir, olası bir afete hazırlıklı olmanın önemine değinerek, Nilüfer’in deprem riskine karşı aldığı ve almayı planladığı önlemleri anlattı.

Marmara Belediyeler Birliği Başkanı Mustafa Bozbey’in Değerlendirmesi

Marmara Belediyeler Birliği Başkanı ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, etkinliğin önemine vurgu yaparak, deprem gerçeği ve son yaşanan felaketlerin ardından yapılması gerekenlerin önemine dikkat çekti. Bozbey, belediyelerin afet süreçlerini iyi planlaması gerektiğini belirtti.

Program kapsamında farklı oturumlar ve atölyeler gerçekleştirilecek. 17 Mayıs Cuma gününe kadar devam edecek olan etkinlik, afet sonrası yaşam için yol haritalarının ve yeni rotaların oluşturulmasını ele alacak.

Afetten Sonra Yaşam Öğrenme Programı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!