Adalet Bakanlığı Bartın’da 3 Yeni Mahkeme Kuruyor

featured

Adalet Bakanlığı, Bartın’da adli hizmetlerin daha etkin ve hızlı bir şekilde sunulabilmesi amacıyla önemli bir adım atmaya hazırlanıyor. Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, Bartın’da İdare Mahkemesi, İş Mahkemesi ve 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nin kurulması kararı alındı.

2576 sayılı Bölge İdare Mahkemeleri, İdare Mahkemeleri ve Vergi Mahkemelerinin Kuruluşu ve Görevleri Hakkında Kanun’un 2. maddesinin birinci fıkrası gereğince, Bartın İdare Mahkemesi’nin kurulması ve yargı çevresinin Bartın olarak belirlenmesi kararlaştırıldı.

Bakanlık tarafından alınan bu kararla birlikte, Bartın’da adalet hizmetlerinin daha etkin bir şekilde sunulması ve vatandaşların idareye karşı açtıkları davalarda daha hızlı çözümler alabilmesi hedefleniyor.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, yeni mahkemelerin en kısa sürede faaliyete geçmesi için gerekli çalışmaların titizlikle sürdüğünü belirterek, “Yeni mahkemelerin kurulması ile birlikte, bölgede adalet hizmetlerinin daha hızlı ve etkin bir şekilde sunulmasına imkan sağlayacak. Vatandaşlar, adalet arayışlarında daha hızlı ve etkin bir süreç yaşayacaklar. Yeni mahkemelerin en kısa sürede faaliyete geçmesi için çalışmalarımız hızla devam ediyor” dedi.

Adalet Bakanlığı Bartın’da 3 Yeni Mahkeme Kuruyor
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!