Adalet Bakanı Yılmaz Tunç Oyunu Kullandı

featured

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimi için eşi Fatma ve kızı Ayşe Sena Tunç ile birlikte Bartın’ın Amasra ilçesinde oyunu kullandı. Aile, Kaleşah İlköğretim Okulu’na gelerek 1009 numaralı sandıkta oylarını kullandı.

Bakan Tunç’tan Seçim Değerlendirmesi

Yılmaz Tunç, oyunu kullandıktan sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Demokrasinin şöleni olan seçimler, Türkiye’nin şeffaf ve güvenli seçim geleneğiyle dünyaya örnek olmaya devam ediyor.” dedi.

Seçim Sürecine Güven ve Katılım

Bakan Tunç, seçim sürecindeki güvenli ve huzurlu ortamın önemine vurgu yaparak, Türk halkının yüksek katılım oranlarıyla demokrasiye olan bağlılığını gösterdiğini belirtti.

Şeffaf ve Denetimli Seçimler

Şeffaf ve Denetimli Seçimler

Adalet Bakanı, seçimlerin şeffaf bir şekilde yürütüldüğünü ve siyasi partilerin temsilcileri ile yargı denetimi altında gerçekleştiğini vurgulayarak, Türkiye’nin demokratik standartlarda dünya çapında örnek bir ülke olduğunu ifade etti.

Milletin Tercihine Saygı

Milletin Tercihine Saygı

Bakan Tunç, seçim sonuçlarının milletin iradesine saygı duyulması gerektiğine vurgu yaparak, seçim sürecinin şeffaflığı ve güvenliğinin Türkiye’nin demokrasi anlayışının bir yansıması olduğunu belirtti.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç Oyunu Kullandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!