5. Kurumsal Sürdürülebilirlik ve Sorumluluk Zirvesi “Üçüz Dönüşüm” temasıyla gerçekleşti

featured

Dünyada ve Türkiye’de sürdürülebilirlik alanında çalışan birçok uzman ile çeşitli kurumların temsilcilerinin ağırlanacağı zirve, bu yıl “Üçüz Dönüşüm” teması ile toplandı.

Zirve, “Üçüz Dönüşüm ve Türkiye: Tehditler ve Fırsatlar”, “Üçüz Dönüşüm ve İş Dünyası”, “Üçüz Dönüşüm ve Sosyo-Ekonomik Eşitlikler”, “Üçüz Dönüşüm ve Üniversitelerde İyi Uygulamalar”, “Üçüz Dönüşüm için İş Birlikleri”, “Üçüz Dönüşüm: Küresel Gelişmeler, Fırsatlar ve Zorluklar”, “Üçüz Dönüşüm için Finansman” oturumlarından oluştu.

Zirvenin açılış konuşmalarını Boğaziçi Üniversitesi Rektörü ve UN SDSN Türkiye Başkanı Prof. Dr. Mehmet Naci İnci yaptı.

Birinci oturumda OECD Büyükelçisi  Prof. Dr. Kerem Alkin, Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı Faruk Eczacıbaşı, AB ile İlişkiler Genel Müdürü Elif Kurşunlu ve T.C. Kalkınma Bakanlığı Genel Müdürü Kutluhan Taşkın konuşmacı olarak yer aldı.

SKD Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Dildar Edin, Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı  Jak Eskinazi ve Vodafone Türkiye Dış İlişkilerden Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Suel’in konuk olduğu Üçüz Dönüşüm ve İş Dünyası başlıklı ikinci oturumun möderatörlüğünü Gazeteci Didem Eryar Ünlü üstlendi.

Sürdürülebilir Kalkınma Derneği Başkanı Ebru Dildar Edin, 2015 yılında Paris Anlaşması’nın imzalanmasından bu yana dünya olarak çok ciddi bir dönüşüm sürecinin içerisine girildiğini belirterek, “Küresel amaçlara, sürdürülebilirlik odağında koyduğumuz tüm hedeflere ulaşmamız için de yakalamamız gereken dönüşüm; önce yeşil ve dijital dönüşüm hedefiyle ikiz dönüşüm olarak adlandırıldı.” dedi.

Kadınların profesyonel satın alma kararlarının yüzde 80’ini belirlediğini söyleyen Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi ise “Trendleri beliyorlar, erkeklerden daha fazla lisans derecesi alıp, daha fazla iş kuruyor. Kadınlar sadece ekonominin omurgası değil, aynı zamanda beynidir. Toplumsal ve ekonomik olayları biraz da bu gözden değerlendirmeliyiz.” ifadesini kullandı.

5. Kurumsal Sürdürülebilirlik ve Sorumluluk Zirvesi “Üçüz Dönüşüm” temasıyla gerçekleşti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!