1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Kutlamaları

featured

Emek ve Dayanışma Günü Kutlamaları

HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü, emekçilerin geçim sıkıntısı, hayat pahalılığı ve düşük ücret çaresizliği içinde kutlamak istemediklerini belirtti.

1 Mayıs’ta Yapılacak Etkinlikler

Değirmenci, her yıl HAK-İŞ ve bağlı sendikalarının 1 Mayıs’ı Türkiye’nin çeşitli illerinde kutladığını ve bu yıl İzmit-Kocaeli’de meydanlarda olacaklarını duyurdu. İşçilerin taleplerini ve sorunlarını gür bir sesle dile getireceklerini vurguladı.

Genel Başkan Değirmenci, “1 Mayıs’ı coşkuyla, barış ve kardeşlik türküleriyle kutlayacağız. Filistinli işçilere desteklerimizi ileteceğiz. Ülkemizdeki çalışma hayatındaki sorunları çözüm bekleyen birçok konu var. İzmit-Kocaeli’de işçilerin ve tüm çalışanların sorunlarını dile getireceğiz. İşçilerin haklarının savunulacağını göstereceğiz” şeklinde konuştu.

Değirmenci, “Emekçilerin insan onuruna yakışır ücretler alabilmesi, vergi adaletsizliğine son verilmesi, iş kazalarının önlenmesi, sendikal hakların güçlendirilmesi için adımlar atılması taleplerini yüksek sesle dile getireceğiz. Tüm emekçileri 1 Mayıs’ta İzmit-Kocaeli’de dayanışmaya davet ediyoruz” dedi.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Kutlamaları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!